21 listopad 2022
Pani Marzenna Staroszczyk Dyrektor Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich złożyła na ręce dyrektorów szkół podziękowania dla Nauczycieli, Uczniów oraz Rodziców za udział w uroczystości z okazji obchodów Święta 11 listopada, przekazała też wiele ciepłych słów od Pana Burmistrza oraz zaproszonych gości.

14 listopad 2022
3 listopada 2022 r., przy sprzyjającej jesiennej pogodzie, uczniowie wraz z przedszkolakami z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach udali się na wycieczkę na Górę Św. Anny. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w „żywej lekcji” przyrody przeprowadzonej przez pracowników Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”.

9 listopad 2022
Ruszyły prace w zabytkowym budynku oświatowym Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, który wygrał opolską edycję Konkursu Nasz Zabytek.

7 listopad 2022
Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie znalazł się wśród 1200 placówek, które otrzymały bezpłatny czujnik smogu i dołączyła do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa!

7 listopad 2022
W październiku 2022r. uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczestnicząc w lekcjach techniki

2 listopad 2022
Dnia 27 października 2022r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Bajeczne Melodie”. Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie piosenki z bajek i filmów dla dzieci.

21 październik 2022
Miło nam poinformować, iż Wojewoda Opolski oraz Opolski Kurator Oświaty kolejny raz wyróżnili pracowników naszej gminy na Wojewódzkiej Uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych, medali i nagród resortowych, która odbyła się dnia 20 października br. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

14 październik 2022
Wszystkim Nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy ogromne podziękowania za włożone serce, niegasnący zapał, ogromne pokłady cierpliwości i dar wprowadzania młodych ludzi w dorosłe życie.

14 październik 2022
W związku z przygotowywaną rewaloryzacją i dostosowaniem nieużytkowanego zabytkowego budynku oświatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach do potrzeb prowadzenia zajęć szkolnych, środowiska lokalnego, w tym osób niepełnosprawnych zapraszamy studentów/absolwentów, młodych konserwatorów zabytków do udziału przy realizacji projektu. Udział w realizowanym projekcie, np. w formie stażu lub praktyk studenckich stwarza możliwość zdobycia doświadczenia i poszerzenia wiedzy specjalistycznej. Zaproszenie kierujemy szczególnie do mieszkańców Dziewkowic i gminy Strzelce Opolskie.

13 październik 2022
11 października 2022 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, którego myślą przewodnią były słowa Nelsona Mandeli: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej możesz użyć by zmienić świat”.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-04-05 07:18:44)

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15375912