Zmodernizowano salę gimnastyczną w PSP Szymiszów

23 styczeń 2023
19 stycznia 2023 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Szymiszowie uroczyście otworzyła zmodernizowaną salę gimnastyczną.
W ramach projektu „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” (program Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu do konkursu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”) dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (tzw. funduszy norweskich) Gmina Strzelce Opolskie zakończyła termomodernizację sali gimnastycznej „Tęcza” w Szymiszowie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie.

Dzięki projektowi, w tym obiekcie zmodernizowano istniejącą kotłownię, w tym wymieniono kocioł węglowy na kocioł na biomasę, zamontowano wentylację mechaniczną z rekuperacją, docieplono ściany zewnętrzne i stropodach, zlikwidowano mostki termiczne oraz zamontowano na dachu instalację fotowoltaiczną. Koszt prac wykonanych w ramach samego projektu wyniosła blisko 832.996,91 zł, z czego 532.996,25 zł stanowi dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich.

Oprócz zadań wynikających z projektu, wymienione zostało oświetlenie na energooszczędne LED, drzwi wewnętrzne na salę gimnastyczną oraz wymieniony został będący w złym stanie stary parkiet na nowoczesną nawierzchnię sportową

Uroczystość otwarcia sali uświetniła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich Gabriela Puzik, Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc i inni zaproszeni gości.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-01-23 12:26:45)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-01-23 13:52:48)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15264170