Oficjalny portal: Gminny Zarząd Oświaty w Strzelcach Opolskich

Wyszukiwarka


Menu główne


Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Drukuj
powrót

Aktualności w oświacie

INNOWACYJNY NAUCZYCIEL 2008

10 czerwiec 2008
Uważasz, że warto stosować nowe technologie i wykorzystujesz je na co dzień? Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić z innymi? Weź udział w konkursach organizowanych przez Tygodnik Społeczno - Oświatowy "Głos Nauczycielski", Regionalne Centra Innowacji Microsoft oraz Intel w ramach programu "Partnerstwo dla Przyszłości". Patronem technologicznym jest Cisco.
Innowacyjny Nauczyciel 2008

To już IV edycja konkursu dla kreatywnych, twórczych i otwartych nauczycieli, dla których edukacji XXI wieku i nowoczesne technologie są nierozłączne.


Jesteś jednym z nich? Zrealizuj ze swoimi uczniami projekt wykorzystując nowe technologie komunikacyjne (możesz to zrobić na dowolnych zajęciach). Zaloguj się na stronie Partnerstwa dla Przyszłości (http://www.partnerstwodlaprzyszlosci.pl), gdzie znajdziesz więcej informacji dotyczącychkonkursu oraz przydatne materiały.

Zdobywca tytułu Innowacyjny Nauczyciel 2008 otrzyma wiele cennych nagród rzeczowych, a także będzie reprezentował Polskę na Światowym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Bangkoku. Nagród będzie więcej. Otrzymają je również autorzy wyłonionych przez jury 10 najlepszych prac.

Nagrodą dodatkową dla 80 nauczycieli, którzy jako pierwsi zgłoszą swój udział w konkursie będzie zaproszenie na Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Innowacyjnych Szkół w Ustroniu (23 - 25 czerwca).

Projekt "Innowacyjni Nauczyciele" przeznaczony jest dla nauczycieli poszukujących nowych i skutecznych sposobów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych, otwartych na zmiany oraz widzących możliwości i potrzebę współpracy zespołów nauczycieli z różnych szkół.

Inicjatywa obejmuje swoim działaniem programy związane z:
- promowaniem i ułatwianiem nauczycielom dostępu do stosowania technologii w ich pracy,
- wyróżnianiem i upowszechnianiem ciekawych rozwiązań,
- promowaniem ciekawych rozwiązań i inicjatyw w podejmowanych w ramach programu "Partnesrtwo dla Przyszłości" w innych krajach,
- http://www.partnerstwodlaprzyszlosci.edu.pl/content/pdnaswiecie.


Innowacyjna Szkoła 2008


Pracujesz w szkole otwartej na nowe technologie, któa swoimi doświadczeniami i wiedzą dzieli się z innymi? Twoja szkoła aktywnie funkcjonuje w wirtualnych społecznościach? Zgłoś ją do konkursu "Innowacyjna Szkoła 2008" i pochwal się osiągnięciami na portalu "Partnerstwa dla Przyszłości".

Przedstawiciele (nauczyciel i dyrektor) 60 placówek, które zdobędą uznanie w oczach jurorów wezmą udział w Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Innowacyjnych Szkół. Dla najlepszych przewidziane zostały również cenne nagrody rzeczowe.

Dlaczego warto?

Jan Polak, PIL Menager, Microsoft - We współczesnym świecie nowe technologie są nieodłączną częścią codzienności. Trzeba się nauczyć korzystać z ich dobrodziejstw, które nie tylko ułatwiają życie, ale są wyznacznikiem rozwoju i życiowych szans. To jest ogromne wyzwanie, przed jakim staje dzisiejsza szkoła i pracujący w niej nauczyciele. Dziś innowacyjny uczeń, jutro innowacyjny pracownik i pracodawca. A w konsekwencji innowacyjna gospodarka, któa jest finalnym produktem innowacyjnej edukacji. Dlatego chcemy promować szkoły i nauczycieli śmiało patrzących w przyszłość. Stąd idea konkursów dla innowatorów, które mają służyć pokazywaniu dobrych praktyk w wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT) na wszystkich przedmiotach i we wszystkich typach szkół. Chcemy nagradzać nauczycieli i szkoły, które najlepiej przygotowują dzieci i młodzież do stawienia czoła wyzwaniom współczesnego świata. Liczymy, że to grono będzie z roku na rok rosło. Taki jest też cel Programu "Partnerstwo dla Przyszłości", w ramach którego zrodziły się pomysły na konkursy i fora Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła organizowane na szczeblu krajowym, europejskim oraz światowym. Na tych spotkaniach nauczyciele reprezentujący wszystkie dziedziny wiedzy i różne szczeble edukacji mogą wymienić sie opiniami, podzielić się doświadczeniami i poradami.

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Serwis Samorządowy PAP.

Liczba odwiedzin: 5858719

Stopka

Data aktualizacji: 22 listopad 2024, Licznik odwiedzin: 18201412
design by fast4net

Zamknij