XVII Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet” w ZPO w Błotnicy Strzeleckiej

13 grudzień 2022
7 grudnia 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej odbył się już po raz siedemnasty Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”.
Siedemnasta edycja projektu „Es Weihnachtet” objęta została Patronatem Honorowym oraz wsparta finansowo przez Burmistrza Strzelec Opolskich,Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu i Towarzystwo Społeczno–Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim – Koło DFK w Błotnicy Strzeleckiej. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy także od Firmy ADAMIETZ, za co serdecznie dziękujemy.
W Konkursie wzięło udział 121 przedszkolaków  i uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej. Przesłuchania uczestników konkursu jak i ocena prac plastycznych odbywały się na miejscu w placówkach.
W I części konkursu  - pieśni bożonarodzeniowe - wzięło udział 95 wykonawców: 19 z PP w Warmątowicach, 18 z PP w Błotnicy Strzeleckiej i 58 z PSP w Błotnicy Strzeleckiej. Zaprezentowano 11 kolęd w języku niemieckim. Uczestnicy grali na skrzypcach, trąbce, klarnecie, tenorze, dzwonkach, fletach i keyboardzie.
W II części – prace plastyczne - swoje wielopokoleniowe dzieła -  wystawiło 69 przedszkolaków i uczniów  w pięciu kategoriach: lampion roratny – 10 prac, wieniec adwentowy – 14 prac, kalendarz adwentowy – 6 prac, stroik bożonarodzeniowy – 31 prac, szopka bożonarodzeniowa – 8 prac. Przedszkolaki z PP w Warmątowicach wystawiły 8 prac, przedszkolaki z PP w Błotnicy Strzeleckiej wystawiły 8 prac i uczniowie z PSP w Błotnicy Strzeleckiej 53 prace.
Każdy uczestnik konkursu bez względu na zajęte miejsce otrzymał dyplom za  udział i  kalendarz adwentowy,  natomiast laureaci  pierwszych  trzech miejsc i wyróżnień nagrody  rzeczowe.
Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację i żywią nadzieję, że w przyszłorocznej edycji powrócimy do formuły sprzed trzech lat, czyli znowu będziemy mogli gościć uczniów z wielu szkół naszej gminy i gmin ościennych.

Organizatorzy:
                                                         Zespól Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej
                                                                i Koło DFK w Błotnicy Strzeleckiej

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-12-13 13:12:45)

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15675317